Sienos apdaila

Prieš pradedant apdailos darbus nuo sienos  paviršiaus su švitriniu popieriumi bei šepečiu turi būti nuvalyti siūlių klijų likučiai bei dulkės. Siekiant geresnio sukibimo, paviršius iš akytojo betono rekomenduojama gruntuoti.

Atliekant vidinę apdailą svarbu, kad sienos būtų pakankamai gerai išdžiūvusios. Vidinius sienų paviršius būtina nuglaistyti. Nuglaistytas paviršius išlyginamas ir padengiamas pageidautina danga (tapetais, dažais ir t.t.).

Atliekant išorinę apdailą galioja tas pats principas – sienos paviršius negali būti drėgnas. Apdailos atlikimas ant  neišdžiūvusios sienos gali sąlygoti blogą sienos ir tinko sukibimą.

Oro drėgnumas

Vidinėse patalpose, kuriose yra didelė santykinė drėgmė (daugiau kaip 60%), akyto betono blokai turi būti padengiami hidroizoliacija.

Sienų dalis, turinčias dažną kontaktą su vandeniu (pvz. dušo vieta) būtina padengti  hidroizoliacija, nes prie didelės drėgmės akytasis betonas praranda savo tvirtumą ir stabilumą.

Vidaus patalpose su normalia santykine oro drėgme (iki 60%) nereikalingas papildomas hidroizoliacijos naudojimas.

Vidinėse patalpose, kuriose yra didesnė nei vidutinė drėgmė,  sienų apsaugai naudojamos hidroizoliacijos savybės turi būti tokios:

  • sukibimo su akytuoju betonu tvirtumas > 0,5 MPa
  • atsparumas vandens slėgiui > 1,5 bаr

Vidaus patalpų vietas, kurios nuolat turi kontaktą su vandeniu, rekomenduojama padengti elastinga hidroizoliacine danga.

Bauroc, UAB
Adresas P. Lukšio g. 32/ J. Kubiliaus g. 12